ביטוח רכב – איך רוכשים ביטוח בצורה חכמה

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
תוכן עניינים

כל מי שרוכש רכב, חדש או משומש, יקר או זול, חייב לעשות ביטוח לפני שהוא עולה על הכביש ומתחיל לנהוג. הביטוח נועד להגן עליו ולספק לו כיסויים שונים, אך הוא גם נדרש על פי חוק. המדינה מחייבת בעלי רכבים לרכוש ביטוח חובה לרכב אם ברצונם לנהוג ברכב בצורה חוקית.

רכישת ביטוח רכב היא לא דבר מורכב, אך הוא גם דורש מאיתנו התייחסות, זמן ומחשבה. מי שרוצה ליהנות מפוליסת ביטוח שתשרת אותו בצורה אופטימאלית בכל משך שנת הביטוח וכן הוא לא מעוניין לשלם סכומים גבוהים שלא לצורך, חשוב מאוד שייקח את הנושא ברצינות, ילמד אותו ובעיקר יתעניין בשאלה אילו ביטוחי רכב קיימים בשוק ואיזה ביטוח יכול להתאים לו.

כידוע, ביטוח רכב מורכב משלושה חלקים. ביטוח חובה שהמדינה מחייבת אותנו לרכוש בשביל שיהיה כיסוי לנוסעים, הולכי רגל או אנשים אחרים שעלולים להיות מעורבים בתאונה בגללנו. ביטוח מקיף שנועד לספק לנו כיסויים שונים לרכב (מגניבה ושרפה ועד תקלות וחבלות פנימיות וחיצוניות), וכן ביטוח צד ג' שנועד לספק לנו כיסויים למקרים של פגיעה ברכוש של אחרים.

אנחנו יכולים למצוא היום הרבה מאוד פוליסות ביטוח רכב המיועדות לנהגים מסוגים שונים. לכן, אם אנחנו נשקיע את הזמן המתאים ונדע כיצד לקרוא את הפוליסות השונות, נבין מה יכול להתאים לנו ומה לא. כך אנחנו נרכוש את הפוליסה המתאימה ולא נבזבז כסף לחינם.

 

איך יודעים איזה ביטוח יכול להתאים לנו?

בדומה לביטוחים אחרים בשוק, בריאות, חיים וכדומה, גם ביטוח רכב הוא עניין פרסונאלי. כל אחד בוחר את הפוליסה הרלוונטית עבורו. זה צריך להתבצע על פי סוג הרכב שעומד לרשותו וכן על פי מאפיינים אחרים, בפרט מאפיינים אישיים.

צריך לומר, לא רק הלקוחות אמורים לבדוק אילו פוליסות יכולות להתאים להם, אלא גם חברות הביטוח בוחנות אילו תנאים הן צריכות להציב בפני המבוטחים וכיצד המאפיינים האישיים שלהם ישפיעו על תמחור הפוליסה. למשל, גיל, שנות ותק על הכביש ועוד. אך הבסיס הוא שהלקוח אמור לבדוק איזו פוליסה יכולה להתאים לו.

למשל, הלקוחות צריכים לבדוק האם הפוליסה מספקת להם את הכיסויים המתאימים לרכב על פי הצרכים שלהם, בהתאם לאופי הרכב, המחיר שלו בשוק, עלויות השימוש בו ועל פי מאפיינים אחרים. הם צריכים גם לבדוק האם הפוליסה מספקת להם את התנאים הרלוונטיים בהתאם לאופי השימוש שהם עושים ברכב.

 

מה הן האופציות שעומדות לרשותנו?

אנחנו יכולים לרכוש פוליסות רכב כלליות, כאלה שהן דומות אחת לשנייה ברוב המאפיינים, גם אם התמחור הוא שונה. מנגד, היום אנחנו יכולים למצוא פוליסות רכב מותאמות ספציפית לבעלי הרכב ולנהגים שמשתמשים בו על פי אפיונים מסוימים. זה יכול לחסוך לנו עלויות, אך מנגד זה יכול גם להגביל אותנו לדרישות ותנאים ספציפיים מאוד שנקבעים בפוליסה.

התקשרו אלינו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!