מהו מס שבח על קרקע?        

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
תוכן עניינים

 

כאשר עושים בעניין מכירת קרקעות או בתי מגורים דנים במושג של מס שבח. הרבה סוגיות נוגעות לעניין  זה של מס שבח. אך השאלה הנשאלת היא מהו מס שבח על קרקע? ולמי היא נוגעת? אם כן מס שבח על קרקע או על דירת מגורים מתייחס כאשר מתבצעת עסקת מכירה ומתרכז בהון המתבצע מהמכירה עצמה. כך שלדוגמא אם מתבצעת עסקה קרקע על  חלק מן השטח, כך במקביל יעשה החישוב היחסי מן המס עצמו לגבי מכירה זו. חגית גבאי עמיאל הינה יועצת מס מומחית למיסוי מקרקעין, המעניקה לקהל לקוחותיה שרות מקיף בכל ענייני מיסוי מקרקעין והובלה לאיכות חיים טובה יותר.

כל מה שלא ידעתם על מס שבח ולא ידעתם לשאול

חוק מס השבח קובע כי על כל מכירת נדלן בין אם מדובר על קרקע או דירה, שבעקבות אותה מכירה נוצר רווח למוכר הנכס, כך על המוכר לשלם את המס על אותו רווח. אך על כמה אחוז  מהמכירה צריך לשלם מס שבח על הקרקע או על דירת מגורים? הינה כמה עובדות שחשוב לדעת על היטל מס שבח:

  • כאשר מתבצעת מכירה של מקרקעין מדובר על היטל מס של – 25% אחוזים אותם צריך לשלם מתוך הרווח שנוצר מן המכירה. כמו כן חייב המוכר לשלם את היטל המס תוך -60 יום מרגע ביצוע העסקה
  • אומנם החיוב על היטל מס שבח הינו תוך -60 ימים מרגע ביצוע העסקה, אך במקרים בהם ידוע כי יהיה הפרש זמן ניכר בהעברת הבעלות והכסף על הדירה מרגע חתימת החוזה המכירה, יש אפשרות לבקש דחיית תשלום מס השבח על עסקה זו. אך עם זאת כדאי לדעת כי כאשר תינתן לכם הדחיה לתשלום מס השבח, עדיין תאלצו לשלם את הפרשי הריבית וההצמדה ככל שהזמן ירחק. לעיתים המוכר יכול להגיע בעקבות כך למצב בו הוא עלול לשלם הרבה יותר ממה שהיה צריך
  • מהו חישוב מס שבח על קרקע? או חישוב מס שבח מקרקעין על דירה צריך לדעת שונה מחישובה עבור מכירת נכסי קרקעות או נכסי נדלן מסחריים. על כן כל מס שבח חייב להיות מחושב באופן של שומה עצמאית. כך שחישוב מס שבח יחושב באופן עצמאי, והחישוב הסופי והסכום לתשלום יוגש אל רשות המיסים לצורך בדיקת החישוב שנעשה. חשוב לדעת כי מנהל מס השבח יכול לדחות את הצהרת החישוב שהגיש המוכר במקרה והוא יראה לנכון כי מדובר בהצהרה שגויה

סיכום דבר

חשוב לדעת מס שבח על קרקע וכן מהו מס שבח על קרקע? וכיצד מתבצע חישוב היטל מס זה על דירת מגורים לעומת עסקאות נדלן של קרקעות ונכסים מסחריים. אך להיכנס לדקויות של וסוגיות של מס זה רצוי להיעזר בשרותיו של יועץ מס מומחה לתחום מיסוי מקרקעין. חברת גבאי עמיאל הינה חברה המתמחה בתחום מיסוי מקרקעין כמו גם מס הכנסה ומע"מ ומתנהלת מול רשויות אלו בכל רחבי הארץ. תשמח החברה להעניק גם לכם שרות מקצועי אמין ואיכותי. מוזמנים להיכנס כבר עתה אל אתר החברה וליצור קשר עם צוות המומחים של החברה.

Picture of המרכז לשמאות מקרקעין
המרכז לשמאות מקרקעין

חוות דעת שמאי מקרקעין מסייעת לכם לקבל את השווי האמתי של הדירה וכך תוכלו להימנע מעוגמת נפש גדולה.

מאמרים אחרונים

Land for Sale
המדריך המלא לקרקעות למכירה: מה צריך לדעת?

קרקעות למכירה הן מקרקעי חקלאי, בנייה, תעשייה, מסחריים וכדומה, שמוצגות למכירה בשוק הקרקעות. השוק מכיל מגוון רחב של קרקעות באזורים שונים, כל אחת עם יתרונות וחסרונות משלה. הבחירה הנכונה של קרקע למכירה יכולה להכריע בהצלחת ההשקעה.

מדרגות ספירלה: מעבר בין קומות בסטייל

דמיינו שאתם עולים על מבנה שלא רק לוקח אתכם לרמה פיזית גבוהה יותר, אלא גם מרומם את האווירה האסתטית סביבכם. זהו הקסם של מדרגות ספירליות, עדות לכושר המצאה אדריכלי המשלב צורה עם פונקציה.

עורך דין
עוד פינוי בינוי: איך לבחור את המתאים ביותר?

כאשר עומדים בפני פינוי בינוי נוסף, חשוב שיהיה לצידך עורך דין מוסמך פינוי בינוי. אנשי מקצוע משפטיים אלו מתמחים בניווט במורכבותם של מקרים כאלה ובהבטחת זכויותיך מוגנות לאורך כל התהליך.

בריכה
בניית בריכה ביתית משפרת את שווי הנכס שלכם?

בניית בריכה ביתית יכולה להעלות משמעותית את ערך הנכס שלכם. לא רק שבריכה מספקת סביבה יוקרתית ומרגיעה לך ולמשפחתך, אלא שהיא גם מוסיפה לאסתטיקה הכללית של הבית שלך. קונים פוטנציאליים מוכנים לרוב לשלם פרמיה עבור נכס עם בריכה, מה שהופך אותו להשקעה משתלמת.

פינוי בינוי כל מה שאתם צריכים לדעת

פינוי בינוי הוא כלי להתחדשות עירונית המציע הזדמנות אדירה לשיפור איכות החיים. תהליך זה מאפשר הריסת מבנים ישנים ופיצול מגרשים קטנים למגרשים גדולים יותר, במטרה

התקשרו אלינו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!