מחיר שמאות דירה – ככה מעריכים שווי דירה כיום!

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

כאשר פונים לשמאי מקרקעין, יש לדעת מה מחיר שמאות דירה. למעשה ישנן פעולות שונות שיש לקחת בחשבון לגבי גובה שכר הטרחה של שמאי המקרקעין. יש לציין, כי מחיר שמאות דירה, עשוי להשתנות אם מדובר על הערכת שווי דירה, קרקע, או בית פרטי. כמו בכל עבודה, הזמן הוא המוטיב העיקרי בקביעת המחיר. למשל שמאי מקרקעין, שהוא אף בקיא במיסוי מקרקעין, ידרוש מחיר גבוה יותר על השמאות,מאשר משמאי שאינו בקיא כל כך במיסוי המקרקעין. בגלל שנכס מהווה את העסקה הגדולה ביותר בחייו של אדם, יש לבחור שמאי מנוסה, אשר יוכל לנתח היטב את הסביבה, המצב התכנוני, הרישוי, ועוד.

מחיר שמאות דירה

כיצד שמאי מעריך את שווי הדירה?

שמאי מקרקעין,מתחיל עם השוואות דירות הנמצאות באזור של הדירה אותם אתם מעוניינים שהשמאי יבצע מחיר שמאות דירה. השמאי יבחן את מחירי הדירות באזור של הנכס שהן בעלות מאפיינים דומים. השלב הבא, הוא בדיקת הסביבה, אם יש קרבה לים,גישה לעורקי תנועה וכדומה. גם ההתפתחות העירונית חשובה, כגון שינויים שצפויים להיות בתכנית המתאר ועוד. את הממצאים הללו, יציין השמאי תחת סעיף תיאור הנכס. כמו כן, שמאי מסתמך גם על נסח הטאבו שישמין ממשרד המשפטים.

אם ישנה פרצלציה, או חלוקה לתת חלקות או שהדירה רשומה בפנקסי הבתים המשותפים, המאי יזמין תשריט של הבית המשותף. למשל בתשריט הבית המשותף, כל חלק של בעל דירה, יהיה צבוע בגוון אחר. השלב הבא של שמאי המקרקעין הוא בדיקת העקרונות המשפטיים והכלכליים בהערכה של הדירה. בשלב הזה, יציין השמאי באילו עקרונות הוא השתמש ובאיזו מתודולוגיה הוא השתמש, בכדי שיוכל להעריך באופן מדויק, את שווייה שלהדירה.

הידעתם? – גודלה של הדירה אינו מרכיב במחיר שמאות דירה

יש לדעת, כי גודלה של הדירה, לא ישפיע על מחיר שמאות דירה. כמו כן, אם השמאות נחוצה לפני מכירה או קנייה, או למטרת ביצוע הערכת שמאי מוקדמת לפני משכנתא, המטרה לשלמה יש צורך בשמאות מקרקעין, לא ישנה את מחיר שמאות דירה. יש לציין כי המחיר לשמאות מקרקעין של דירה, יהיה זול יותר, מאשר שמאות מקרקעין של בית פרטי. למרות זאת, אם יש לערוך חוות דעת של שמאי מקרקעין לבית המשפט, המחיר של שמאות זו, יהיה יקר יותר. מחיר שמאות דירה, תלוי גם בזמן הערכת הנכס ולכן השמאי יתמחר את מספר שעות העבודה.

מחיר שמאות דירה

הערכת שמאי לדמי שכירות מדירה

גם פעולה זו, מבצע שמאי מקרקעין, כאשר עליו לחשב כמה פרמטרים הדומים להערכת שווי דירה. למרות זאת, בניגוד להערכת שווי דירה, כאשר השמאי מעריך דמי שכירות, עליו לקחת בחשבון את מצבה הפיזי של הדירה, ודלה, מיקומה ועוד. יש לציין, כי מחיר שמאות דירה, למטרת הערכת דמי השכירות, יהיה נמוך יותר מאשר המחיר של הערכת שווי דירה. למרות שישנם אתרים ופורטלים של שמאות מקרקעין, ואפילו תוכלו להשוות מחירים באתרים אלה, יש לדעת, כי שמאי מקצועי בעל וותק רב ותארים נוספים, יהיה יקר יותר מאשר של שמאי שאין לו תארים או התמחויות מיוחדות. ככל שהערכת הדירה תהיה מדויקת יותר, כך תהיו שקטים, שאתם עומדים לרכוש דירה שמתאימה לשווייה,שאין בה בעיות מבחינת המבנה עצמו, חריגות בניה או מצבה המשפטי.

מדוע זה כה חשוב לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה?

הערכת דירה ע"י שמאי מקרקעין, תאפשר למי שרוכש דירה, לקבל אומדן ותמונה כללית לגבי הנכס ואפילו להבין, מה המחיר הריאלי של הדירה בשוק לפי נתוניה. זהו תהליך מאוד חשוב, היות ולא כל מה שאנו רואים ל פני השטח, אם הוא מצוחצח ומרשים , יכול להיות אמיתי, היות ובהרבה מקרים התמונה כאשר הכוונה היא למראה המרשים של הדירה, מחביא נתונים מדאיגים שרק שמאי מקרקעין יכול לגלות בבדיקה מעמיקה. לעומת מחיר הדירה, מחיר שמאות מקרקעין, יהיה ממש זניח ולכן השקעה של יותר מאלף או עד אלפיים שקל, יוכלו להציל אתכם ואולי אף להניע אתכם מלרכוש את הדירה, עוד לפני חתימת החוזה שכבר עשוי להיות מאוחר מדי עבורכם. לסיכום – לא קונים חתול בשק, היות ומדובר על העסקה הגדולה והיקרה ביותר שאדם מבצע בחייו.

ראו גם: מה עושה שמאי מקרקעין | שמאי נדל"ן

מחיר שמאות דירה
בלוג

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא נושא מורכב. זה לא רק לדעת מתי לקנות בית ומתי למכור אותו. ישנם גורמים נוספים, כמו ריבית וכלכלה, שחייבים לקחת בחשבון. ייעוץ

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא נושא מורכב. זה לא רק לדעת מתי לקנות בית ומתי למכור אותו. ישנם גורמים נוספים, כמו ריבית וכלכלה, שחייבים לקחת בחשבון. ייעוץ

מה חשוב לדעת על השקעה במניות?

כשזה מגיע להשקעה במניות, הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא ההבדל בין סוגי מניות הדבר החשוב ביותר בהשקעה במניות הוא שאתה צריך להיות מודע להבדל בין

שמאי מקרקעין מוסמך

3 סיבות להשתמש במחשבון אחוזים

כמה פעמים יצא לכם להרגיש חוסר נוחות בגלל היעדר ידע בחשבון בסיסי? ככל הנראה שלא פעם מצאתם את עצמכם מתמודדים עם סיטואציה כזאת. פעם אחת

התקשרו אלינו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

או חייגו 053-3561485