עלות הערכת שמאי מקרקעין – איך נקבע מחיר השירות?

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

שמאי מקרקעין הוא האיש שיכול להבטיח לכם שאתם מקיימים עסקה כדאית כאשר אתם ניצבים בפני מכירה או קנייה של בית. אם נחשוב על זה לעומק נגלה כי כאשר אנחנו מחליטים לבצע רכישה או קניה של נכס, מדובר בהחלטה סופר חשובה וקריטית להמשך החיים שלנו, גם בהיבט הכלכלי וגם בהיבט של רמת החיים אותה נוכל לחיות. עסקה המערבת מליוני שקלים. לכן, למרות שהערכת שמאי מקרקעין הוא שירות שעולה כסף ולא מעט, בדיוק כמו שאנחנו לא מוותרים על יועץ משכנתאות, על בדק בית ושאר שירותים הכרחיים הקשורים לתהליך, מאוד מומלץ להיעזר בו ולקבל את דעתו המקצועי. השאלה שכן שווה לשאול היא איך אפשר לדעת כמה יעלה השירות? ובכן המחיר תלוי בסוג השירות אותו אתם צריכים. יש כל מיני קריטריונים שעלפיהם העלות הערכת שמאי מקרקעין נקבע. בשורות הבאות נציג בפניכם איך נקבע המחיר, ממה הוא מורכב ומידע נוסף שיסייע לכם בתהליך ובכלל על העולם של שמאות מקרקעין.

עלות הערכת שמאי מקרקעין

איך נקבע מחיר שמאי מקרקעין?

המשתנה העיקרי אשר משפיע על עלות מחיר שמאי מקרקעין הוא משך הזמן שעבודתו תקח. השמאי בודק המון פרטים על מנת לספק חוות דעת מעודכנת ורלוונטית ויתכן שאף תהיו זקוקים לו על מנת לייצגכם בדיונים שונים רלוונטים. ישנם מספר מועט של שירותים שבהם ישנם מרכיבים נוספים מעבר למרכיב הזמן ונרחיב עליהם בהמשך. חשוב לזכור שגם רמת הניסיון והמקצועיות של השמאי תשפיע על המחיר, ממש כמו בכל תחום אחת שכן שמאי שעובד בתחום שנה ורק סיים את הכשרתו, לא יגבה מכם את אותה עלות כמו שמאי שפועל 40 שנה במקצועי.

מחיר שמאי מקרקעין להערכת שווי דירה

השמאי יעריך את שווי הדירה ויכניס להערכתו את כל הפרטים הרלוונטים. תמחור הדירה יעשה על פי גודלה, לאזור בו היא ממוקמת, ואך ישנה התייחסות לפרטים קטנים כמו מצבה הפיזי של הדירה, האם הדירה רשומה בטאבו, כיצד שווי הדירה יגדל לאחר שיפוץ, כלומר מהו הפוטנציאל של הדירה ועוד. שמאי המקרקעין ישקלל נתונים אילו לכדי הערכה אחת.

המרכיב העיקרי שישפיע על מחיר השמאי במקרה של הערכת דירה היא כמה זמן וכמה מרכיבים יצטרך השמאי לשקלל על מנת לתת הערכה. שווי הנכס וגודלו לא משפיעים על מחיר השמאי וגם לא מטרת ביצוע ההערכה עצמה.

מהו המחיר הממוצע?

בממוצע הערכת שמאי מקרקעין לדירת מגורים הוא כ-2000 ש"ח . בית פרטי יעלה מעט יותר ונע בין הסכום 3000 ל-3500 ש"ח. הסיבה להבדל בין דירה לבתים פרטיים היא שיש לבדוק את השטח ולבצע בדיקות חריגת בנייה.

מחיר שמאי מקרקעין להערכת שווי נחלה

מה כולל המחיר?

מדובר בסיפור מעט יותר מורכב מאשר הערכה של דירה. במקרה של נחלה ישנן בדרך כלל סוגיות אשר כלל לא קיימות במקרה של דירה. השמאי יאלץ לבדוק האם קיים היתר לפעילות שאינה חקלאית ולהעריך האם ניתן לקבל היתר שכזה. כמו כן, השמאי יבדוק האם ניתן יהיה לחלק את הנחלה שמקרה של ירושה ומספר יורשים.

מהן ההשפעות על מחיר שמאי מקרקעין במקרה של שווי נחלה?

כמו במקרה של דירות ובתים פרטיים המרכיב העיקרי שמשפיע על עלות השמאי היא הזמן שעליו להשקיע על מנת לכתוב את הערכתו.

מהו המחיר הממוצע?

בדרך כלל הערכת שווי נחלה יקר יותר מאשר דירה מאחר וישנם יותר פרטים ומורכביות לבדוק. המחיר הממוצע הוא כ-6000 ש"ח .

מחיר שמאי מקרקעין לשכירות

מה כלול במחיר?

הפרמטרים הנלקחים בחשבון הם בעיקרם מצבה הפיזי של הדירה, הגודל והמיקום. זכויות בנייה ומיסים פחות רלוונטים במקרה ומדובר בהשכרה. מכיוון שכך הרי שהערכת שמאי מקרקעין להשכרה היא פשוטה יותר לביצוע.

מה משפיע על המחיר?

זמן הוא המשפיע היחיד והוא בדרך כלל קצר מאוד כי אין הרבה פרמטרים שנלקחים בחשבון.

מהו המחיר הממוצע?

הערכת שמאי תעלה במקרה זה בין 1500 ש"ח לכ- 2000ש"ח. במקרה זה אין הבדל בין השכרת דירה לבין השכרת בית פרטים במונחים של עלות השמאי המעריך.

עלות הערכת שמאי מקרקעין

מחיר שמאי להפחתת היטל השבחה

מה כלול במחיר?

בשלב ראשון השמאי יבדוק אם בכלל כדאי להגיש בקשה להפחתת היטל השבחה. במידה ותחליטו להגיש בקשה הוא יגיש את מסקנותיו לשמאי המכריע בנושא או לוועדת הערר. השמאי אף יתלווה אליכם לאורך התהליך וייצג אתכם בדיונים רלוונטים עד למועד ההכרעה. מאחר ומדובר בתהליך ארוך ומורכב- העלויות בהתאם. רבים משמאים לא יגבו תשלום בשלב הראשוני לפני הגשת הבקשה.

מה משפיע על המחיר?

גובה הפחתת היטל ההשבחה בסופו של התהליך יכול להשפיע על מחיר עלות שמאי המקרקעין. ישנן שתי שיטות עיקריות לתמחור עלות השמאי: אחוזים מגובה ההפחתה (במידה ותאושר) או שכר טרחה .

מה המחיר הממוצע?

מדובר בטווח רחב מאוד של מחירים מאמה המחיר הממוצע?חר ומחיר ההפחתה יכול להיות עשרות אלפי שקלים ועד מיליונים. אין מחיר אחיד והטווחים גדולים מאוד. רוב השמאים גובים כ-5000 ש"ח שכר טרחה או 15-20% מגובה הפחתת ההיטל.

ראו גם:

עלות הערכת שמאי מקרקעין
בלוג

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא נושא מורכב. זה לא רק לדעת מתי לקנות בית ומתי למכור אותו. ישנם גורמים נוספים, כמו ריבית וכלכלה, שחייבים לקחת בחשבון. ייעוץ

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא נושא מורכב. זה לא רק לדעת מתי לקנות בית ומתי למכור אותו. ישנם גורמים נוספים, כמו ריבית וכלכלה, שחייבים לקחת בחשבון. ייעוץ

מה חשוב לדעת על השקעה במניות?

כשזה מגיע להשקעה במניות, הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא ההבדל בין סוגי מניות הדבר החשוב ביותר בהשקעה במניות הוא שאתה צריך להיות מודע להבדל בין

שמאי מקרקעין מוסמך

3 סיבות להשתמש במחשבון אחוזים

כמה פעמים יצא לכם להרגיש חוסר נוחות בגלל היעדר ידע בחשבון בסיסי? ככל הנראה שלא פעם מצאתם את עצמכם מתמודדים עם סיטואציה כזאת. פעם אחת

התקשרו אלינו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

או חייגו 053-3561485