שמאי דירות – ככה רוכשים דירה כיום!

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

כאשר אנשים מעוניינים לרכוש דירה הם יפנו אל שמאי דירות, על מנת לבדוק את מצבה הפיזי, המשפטי ואת שווי הערך.הבעיה היא שרוב מוכרי דירות, אינם מעריכים נכון את שווי הנכס שהם מוכרים ולכן, הנטייה היא כמובן לעלות את המחיר למעלה מהמחיר הריאלי שיהיה מדויק רק באמצעות הערכת שמאי דירות. מוכרים רבים מתפלאים מדוע הדירה שלהם עומדת ללא קונה זמן רב. במקרים רבים, אותם מוכרי דירות, מזמינים בעצמם שמאי דירות, כך שיוכלו למכור את הנכס שלהם במחיר ריאלי שקביל בשוק. ישנם מצבים שהמוכרים לא מבינים כי כאר הדירה עומדת זמן רב ללא קונה, יתבצע משא ומתן, אשר יוריד את ערכה אפילו משוויה הריאלי ולכן, שמאות הנכס נדרשת במקרים אלה, יותר מתמיד.

שמאי דירות

הפעולות שעל שמאי דירות לנקוט לעריכת דו"ח שמאות

ישנן כמה אינדיקציות וסדרי פעולות שעל שמאי דירות לבצע, על מנת לערוך דו"ח מדויק של שמאות הדירה.למשל השמאי מבצע השוואת מחירים של דירות בעלות אותם נתונים באותו האזור, כך שהוא מתחיל באופן זה להעריך נכון את הדירה. לאחר מכן, יבדוק שמאי דירות את מצבו המשפטי של הנכס, האם ישנן אילו שהן בעיות עם מנהל המקרקעין, על שם מי רשומה הדירה, אם יש היתרי בניה, או שלהיפך ישנן חריגות בניה, כאשר הוא משווה לפי תשריט הדירה. גם את תכנית המתאר האזורית יבדוק השמאי, על מנת לדעת מה יבנה בעתיד ואם בניה מסוימת, תשפיע על ירידת ערך הדירה. הנתונים הללו והערכת הדירה, חשובים מאוד ואם אתם מעוניינים ליטול משכנתא מהבנק, תהיו חייבים את דו,ח הערכת השמאי, הנקרא שמאות מקדימה, כך שהבנק ידע, אם המחיר ביקש המוכר או הקבלן הוא מחיר ריאלי ולפי הנתונים הללו, יוחלט על סכום המשכנתא.

מתי קיים הצורך בעריכת דו"ח שמאות לדירה?

כאמור, כאשר רוכשים דירה, אם בגלל הבנק שמבקש, או אם על מנת לדעת מה ערכה ומה מצבה הפיזי והמשפטי. מוכרים מעוניינים לדעת את שווי ערך הדירה לפני מכירתה, כך יוכלו למכור את הנכס באמצעות דו"ח שמאות חתום, כך שלא תהיה אפשרות רבה לקונה להוריד את מחירה באופן משמעותי. אם פניתם אל שמאי דירות, המטרה היא לקוות שההערכה שלו תהיה גבוהה, כך שהעסקה של מכירת הדירה, תהיה למשתלמת. מטרתו של שמאי דירות היא, לשקף את הערך האמיתי של הדירה ולנקוב בסכום המדויק. יש לציין, כי לשמאי מקרקעין, ישנם תפקידים רבים כגון הערכת נכסים למגורים, למסחר ותעשייה. מדובר על החלטה אחראית ונבונה, כך שגם בעלי הנכסים ידעו מה האומדן הריאלי של הנכס וכן, של מי שרוכש את הנכס.

שמאי דירות יכול לאמוד את גובה השכירות

כאשר מדובר על דו"ח שמאות למטרת אומדן גובה השכירות, ניתן יהיה לקבל את האומדן המדויק משמאי דירות, כאשר דו"ח זה, יעלה פחות מאשר דו"ח הערכת שווי דירה. גם משקיעים שמעוניינים לרכוש דירה מניבה, השמאי יכול אף להעריך את התשואה השנתית של הנכס, כך שניתן לוודא, אם העסקה אכן כדאית. כמו כן, שמאי דירות, יכול לומר לכם, לגבי המיסוי שיש לשלם על רכישת הדירה, למשל מס שבח, ומה העלות. את בדיקת היטל ההשבחה, יכול לבצע השמאי, כך שיהיו לכם נתונים מדויקים על הנכס. תוכלו לקבל את כל המידע החיוני לגבי הדירה שאתם מעוניינים לרכוש, למשל, אם בטווח הרחוק יותר, ייבנו מבנים שעשויים להסתיר את הנוף או לבלום את האוויר, מה שיגרום להורדת ערך הדירה.

ההבדל בין שמאי מקרקעין מטעם הבנק לשמאי פרטי מטעמכם

בבואכם ליטול משכנתא, כאמור הבנק ייתן לכם רשימה של שמאי דירות שמולם הם עובדים. המחיר של שמאי מטעם הבנק יהיה זול באופן משמעותי, מאשר מחיר של הערכת שווי הדירה, כאשר השמאי ייבחר באמצעותכם באופן פרטי. העלות של הערכת השמאי, תיגזר לפי גודל הדירה, מצבה הכללי וככל שיהיה צורך ביותר בדיקות, כך העלות של דו"ח השמאות תהיה גבוהה יותר. כאשר מדובר על בית קרקע, העלות של דו"ח שמאות הנכס, תהיה גבוהה יותר.ככל שמדובר בשמאי דירות שהמוניטין שלו רב יותר והוא בעל התמחויות מיוחדות, כגון חוות דעת משפטיות במקרה של סכסוכים, התמחות במיסוי וכדומה, כך מחיר ההערכה של הנכס, יהיה גבוה יותר. כל שירות ספציפי של שמאי דירות, מתומחר בהתאם, לפי המשאבים שמציע שמאי דירות, צוות שנמצא עימו וכדומה. לעיתים , תתבקשו להכין שומה נגדית להיטל השבחה, חוות דעת לבימ"ש ועוד ולכן, סוג השירות ישפיע על מחיר הערכת דו"ח השמאות.

שמאי דירות

העדיפו שמאי וותיק על שמאי מקרקעין בתחילת דרכו

המחיר של הערכת שמאי דירות, אינו צריך להיות הפרמטר החשוב ביותר עבורכם, כי אם המקצועיות והוותק של שמאי מקרקעין. למרות שמחירו של שמאי דירות מנוסה יעלה יותר, זה בהחלט ישתם עבורכם. בדיקת שמאי דירות, אשר אינה מתבצעת באופן מקצועי, תגרום לכם להפסד כספי או הוצאה כספית מצדכם שתהיה די משמעותית.יש כאלה שיהיו מעוניינים לבצע בדיקה מול שמאי דירות נוסף, אבל יש לקחת בחשבון כי ההוצאה תהיה כפולה מן הסתם. אם מדובר על עסקת נדל"ן גדולה, אז תוכלו לשקול לגבי חוות דעת נוספת של עוד שמאי דירות.

האם קיים הבדל בין שמאי מקרקעין לשמאי דירות?

התשובה היא שלא, היות וגם שמאי דירות וגם שמאי מקרקעין, חולקים את אותו התחום או התחומים.כאשר מדובר על שמאי דירות, הוא יבחן את מספר החדרים בדירה, כיווני האוויר, אם יש או אין מעלית, חניה, מחסן וכדומה. השמאי יבחן את הדירה לעומק, בהתחשבות של תנאי הנכס הנוכחיים ואת מידת הפוטנציאל. גם הלוקיישן של הדירה חשוב, למשל המצב הסוציו אקונומי של הסביבה בה נמצאת הדירה, המיקום של הנכס על המפה, אם באזור המרכז, הצפון או הדרום. הקרבה של הנכס לעורקי תחבורה, מרכזי קניות ובילוי, מוסדות חינוך וכן הלאה. במידה והדירה נמצאת בקרבת אזור תעשייה, ערכה ירד. יש לדעת, כי ככל שהדירה גדולה יותר, כך המחיר שלה יהיה גבוה יותר, משום שהערך נאמד לפי כמות המ"ר. למשל אם מדובר על דירה מיד שנייה, האם בוצע בה שיפוץ מאסיבי לאחרונה, תחזוקת הבניין, באיזו שנה נבנה בניין הדירות ועוד.

מתכננים לשפץ דירה לפני מכירה? – התייעצו עם שמאי דירות

רבים שוקלים נכון, כאשר הם מעוניינים למכור דירה, כאשר הם מתכוונים להשקיע בשיפוץ מאסיבי. מומלץ להתייעץ עם שמאי דירות לפני השיפוץ, כך שתדעו באופן מדויק, כמה עליכם להשקיע ואם בהשקעה זו יהיה לכם רווח משמעותי בהעלאת ערך הדירה. שיפוץ מאסיבי ומקצועי, עשוי להעלות את ערך הדירה למשל, בכמה מאות אלפי שקלים. הסיכוי שקונים פוטנציאליים רבים יותר, יהיו מעוניינים לרכוש דירה משופצת הוא גבוה יותר, מאשר קונים שישפצו את הדירה ולא יהיו מעוניינים להתחיל בתלאות של שיפוץ והוצאות רבות.

פיצויים בגין ירידת ערך הדירה – באמצעות חוות דעת של שמאי מקרקעין

בערים מסוימות, נעשים שינויים של תכניות מתאר ורבים סופגים ירידות של ערך הנכס. על בעלי הדירות, להגיש תביעה לעירייה שאליה הם שייכים באמצעות תביעה משפטית. ללא הערכת שמאי מדויקת כגון בכמה ירד ערכה של הדירה, יהיה קשה לנצח במשפט. זו הסיבה כי שמאי דירות חיוני מאוד למגוון נושאים הקשורים בהערכת שמאות למטרות שונות.

ראו גם: שמאי מקרקעין בירושלים | שמאי מקרקעין מחירון

שמאי דירות
בלוג

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא נושא מורכב. זה לא רק לדעת מתי לקנות בית ומתי למכור אותו. ישנם גורמים נוספים, כמו ריבית וכלכלה, שחייבים לקחת בחשבון. ייעוץ

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא נושא מורכב. זה לא רק לדעת מתי לקנות בית ומתי למכור אותו. ישנם גורמים נוספים, כמו ריבית וכלכלה, שחייבים לקחת בחשבון. ייעוץ

מה חשוב לדעת על השקעה במניות?

כשזה מגיע להשקעה במניות, הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא ההבדל בין סוגי מניות הדבר החשוב ביותר בהשקעה במניות הוא שאתה צריך להיות מודע להבדל בין

שמאי מקרקעין מוסמך

3 סיבות להשתמש במחשבון אחוזים

כמה פעמים יצא לכם להרגיש חוסר נוחות בגלל היעדר ידע בחשבון בסיסי? ככל הנראה שלא פעם מצאתם את עצמכם מתמודדים עם סיטואציה כזאת. פעם אחת

התקשרו אלינו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

או חייגו 053-3561485