כמה זמן חייל משוחרר פטור ממס?

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
תוכן עניינים

במשרד הביטחון יש הפרשה לחיילים שנפצעו או נכים בזמן שירות ומשוחררים. הם פטורים ממס למשך 10 שנים לאחר השחרור. המשמעות היא שהם פטורים ממס על הכנסתם ויכולים גם לקבל הטבות מסוימות. הפטור ממס לחיילים משוחררים, ששירתו בחיל החימוש למעלה מ-12 חודשים, הינו לתקופה של 12 חודשים מיום השחרור. חייל משוחרר פטור מתשלום מיסים לתקופה של חמש שנים. תקופת הפטור מתחילה מיום השחרור ומסתיימת בתום השנה החמישית.

ישנן מספר הטבות להן זכאים חיילים משוחררים

אחת מהן היא פטור ממס לתקופה נתונה. משך תקופה זו משתנה בהתאם למשך השירות ולדרגת החייל. חייל ששירת פחות משלוש שנים יהיה פטור ממס למשך 12 חודשים ממועד השחרור. אולם אם כיהנו יותר משלוש שנים, אזי הפטור יימשך 18 חודשים. הפטור תלוי גם באיזו דרגה החזיקו כשיצאו מהשירות: אם היית סמל ומעלה אז תקבל פטור למשך 18 חודשים; אם היית קצין אז זה 24 חודשים; ואם היית משהו נמוך מזה אז זה 36 חודשים. כמה זמן חייל משוחרר פטור ממס? המשמעות היא שהם לא צריכים לשלם מסים על כל הכנסה שהם מרוויחים בשנת השחרור שלהם. המונח שחרור מתייחס לתהליך שחרור חייל משירות צבאי. תהליך השחרור עשוי להשתנות בהתאם למדינה ולסוג השירות הצבאי. בחלק מהמקרים, חייל משוחרר פטור מתשלום מס על הכנסתו, בעוד שבמקרים אחרים הוא זכאי להחזר ממס הכנסה. הפטור ניתן לחיילים ששירתו בכוחות המזוינים של ארצות הברית והשתחררו ממנה בכבוד. הפטור חל על שכר צבאי, קצבאות והקצבות. אין פטור על הכנסה שהתקבלה כאזרח או לכל מטרה אחרת מלבד שירות צבאי. חייל משוחרר פטור ממס על כל הכנסה שהתקבלה לתקופה של שנה לאחר השחרור. הפטור ניתן לאדם ששירת בצבא ארצות הברית והשתחרר בכבוד. הוא חל על הכנסה שהתקבלה בתקופה של שנה לאחר השחרור.

הפטור ממס חל על חייל משוחרר לתקופה שבה הוא משרת בצבא

המשמעות היא שהם לא צריכים לשלם מסים על הכנסתם הצבאית, כמו גם הטבות אחרות הקשורות לשחרור. הם גם פטורים מכל מיסים שמוטלים על ידי מדינה על כל רכוש או הכנסה שנרכשו על ידם לפני השחרור. עם זאת, חייל משוחרר אינו פטור מכל מיסים. לדוגמה, הם עדיין צריכים לשלם מס הכנסה פדרלי ומדינתי על הרווחים האזרחיים שלהם, כמו גם כל מיסוי רכוש החל על רכוש אזרחי. בארה"ב יש מערכת מס הכנסה פרוגרסיבית, כלומר ככל שההכנסה של אדם גבוהה יותר, כך הוא יצטרך לשלם מסים גבוה יותר מההכנסה שלו. על מנת לוודא שאנשים עם הכנסה נמוכה יותר לא ישלמו יותר מחלקם ההוגן, עומדים לרשותם פטורים וניכויים מסוימים. פטור אחד כזה הוא לאנשי הכוחות המזוינים המשוחררים. חבר משוחרר בכוחות המזוינים פטור מתשלום מסים על כל סכום של שכר צבאי המתקבל כשכר פרישה או פיצויי נכות בגין פציעה או מחלה שנגרמו במהלך שירות פעיל לאחר 7 בספטמבר 1980. פטור זה חל גם אם לא הגיש תביעה. תשואה משותפת עם בן זוגם וגם אם אין להם הכנסה מלבד פרישה צבאית או תשלומי נכות. חייל משוחרר אינו חייב בתשלום מס על כל הכנסה שהוא מפיק מעבודתו בארה"ב או מכל עסק המתנהל על ידו בין בארצות הברית ובין במקומות אחרים.

התקשרו אלינו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!