כמה עולה שמאי מקרקעין

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
תוכן עניינים

כמה עולה שמאי מקרקעיןשמאי המקרקעין הוא הגורם אליו נפנה כאשר נרצה לקבל הערכה מדויקת של קרקע כל שהיא בה אנו מעוניינים או שמא נרצה למכור למי שמעוניין בכך. ההשקעה בשמאי הינה משתלמת מאוד על פי  רב שכן רב שכן בדרך כלל רב הנסתר על הגלוי ואנו עשויים לבצע טעות קריטית בתהליך הרכישה. השאלה כמה עולה שמאי מקרקעין תלויה ברמת הניסיון והידע שלו ובאופן כללי תמיד עדיף להשקיע בשמאי מנוסה ולא בזה שמצוי בתחילת דרכו.

כמה עולה שמאי מקרקעין – הגורמים שצריך לבדוק

רכישה של קרקע חקלאית  עשויה להיות יקרה ולעיתים קרובות יהיה מדובר על כמה מאות אלפי שקלים. עובדה זו היא כבר סיבה טובה מאוד להבין מה בעצם אנחנו קונים ובמה אנו משקיעים כסף. השמאי יבצע בדיקות שונות שיסברו את אוזנינו ויביא לכך שבסופו של התהליך נדע אם כדאי להשקיע בחלקה או שאולי עדיף לרדת מזה.

  • ראשית יבדוק השמאי מה התכניות שצפויות מבחינת הרשות המקומית. רכישת חלקת אדמה תהיה משתלמת ככל שמדובר העל קרקע שאמורה להיות מופשרת לבניה בקרוב. זאת ניתן לבדוק על ידי פניה לרשות המקומית ולרשויות הרלוונטיות.
  • מי שעוסק במקרקעין בדרך כלל ירצה לרכוש חלקת אדמה חקלאית ולהשביח אותה. תהליך זה עשוי להיות יקר ועל כן מומלץ לבדוק קודם האם הוא משתלם.
  • יתכן מצב שבו הקרקע תמתין זמן רב ואפילו לנצח עד שיחליטו להפשיר אותה לבניה. ההחלטה תתקבל על סמך שיקולים רבים וכדאי לברר מראש האם קיימות אי אלו תכניות לגבי החלקה.

מה יכול למנוע את הפשרת הקרקע לבניה

ישנן סיבות שונות שיהפכו את הקרקע שבה אתם מתעניינים ללא רווחית כלל וכלל, לדוגמא אם הקרקע סמוכה לגן לאומי או שמורת טבע אז הסיכוי להפשרה הינו אפסי. גם קרבה אל בסיסים צבאיים או מקומות בטחונים עשויה לפגוע בסיכוי להפשרת הקרקע לבניה. חשוב לבדוק את כל הגורמים הללו ולא לבצע צעדים נחפזים.

פניה את שמאי נכסים  תפתור לכם את כל השאלות ובין השאר גם כמה עולה שמאי מקרקעין. הדוח שיופק בעקבות הבדיקה שלו יוכל לשמש שמטרות שונות ביניהן במהלך המשא ומתן על הקונה או המוכר, בפניה אל ערכאות משפטיות שונות ובמקרים נוספים. גם גופים ציבוריים עושים שימוש בשמאי מקרקעין על מנת לאמת מחיר רכישה או מכירה של נכס. הבנק מעוניין לדעת האם המחיר שרשום בחוזה הרכישה מתאים לערך של הנכס וכך הוא יכול לאשר או לסרב לאישור של משכנתא.

איזה בחינות עובר השמאי

לאחר שהוסמך על ידי מועצת שמאי המקרקעין בישראל ועבר את כל הבחינות הדרושות יכול השמאי להתחיל לבצע עבודות באופן פרטי. הוא יבדוק גם נושאים שקשורים בחריגות בניה, אימות של פרטי הנכס וגם מציין מה הוא מצבו המשפטי של הנכס נכון לרגע זה. כך ניתן לפעול נכון מבלי לבצע שגיאות שיעלו כסף רב  לאחר מכן.

התקשרו אלינו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!