למי כדאי לקחת הלוואה כנגד נכס?

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
תוכן עניינים

רבים נוטים לחשוב כי ניתן לקבל משכנתא רק כאשר קונים נכס חדש, אך מה שלא כולם יודעים הוא כי ניתן לקבל משכנתא גם באמצעות שיעבוד של נכס שנקבע כבר בבעלותכם.

איך זה עובד ולמי כדאי לקחת הלוואה כנגד נכס? התשובות כאן לפניכם.

 

מהי הלוואה כנגד נכס?

הלוואה כנגד נכס הינה הלוואה הניתנת באמצעות שעבוד נכס כערבות להחזר ההלוואה. כך למעשה, הבנק מבטיח לעצמו את החזר ההלוואה במידה והלווה אינה יצליח לעמוד בהחזרה.

בבקשת הלוואה ארוכת טווח בסכום גבוה, רמת הסיכון של הבנק גבוהה כאשר חוסר הוודאות לגבי יכולת ההחזר העתידית שלכם להלוואה משחק גורם מכריע. הבנק לא יכול לדעת בוודאות מה יהיה כושר ההשתכרות שלכם בעוד 15 שנה או האם יהיו שינויים מכריעים ביכולתכם להחזיר את ההלוואה בעתיד.

לכן, במקרים של הלוואה ארוכת טווח בסכומים גבוהים, הבנק יעניק אותו רק כנגד שעבוד נכס- כלומר, השמת הנכס כערבון להחזרת המשכנתא.

 

הלוואה כנגד נכס – איך זה עובד?

הלוואה בשעבוד נכס ניתנת בריבית נמוכה כיוון שהבנק למעשה מחזיק בנכס המשועבד כעירבון להחזר ההלוואה. כך למעשה, שעבוד הנכס מאפשר תהליך אישור הלוואה פשוט יחסית בתנאים נוחים.

מצד שני, חשוב לתת את הדעת לפני כל הלוואה על יצירת תמהיל מתאים עבורכם ועבור יכולת ההחזרה החודשית שלכם. כאשר מדובר על הלוואה כנגד נכס, אתם למעשה נותנים לבנק את האפשרות למכור את הנכס המשועבד במקרה ולא תצליחו להחזיר את ההלוואה.

 

למי זה מתאים?

הלוואה כנגד נכס הינה פתרון מצוין למגוון מטרות החל ממשכנתא הפוכה ואיחוד הלוואות ועד שיפוצים או קניית רכב חדש.

בעבר היה אפשרי לקבל משכנתא כנגד נכס קיים לטובת רכישה של נכס חדש להשקעה, אך כיום בנק ישראל אסר על כך וניתן לבצע זאת רק דרך חברות חוץ בנקאיות.

 

נשמע מסובך? כך תעשו את זה נכון

בין אם אתם לקראת שיפוצים ומעוניינים בלקיחת משכנתא נוספת, אם אתם מעוניינים באיחוד הלוואות או בין אם אתם מסורבי בנק על סף ייאוש, מומלץ (ואף הכרחי), להיעזר בחברת ייעוץ משכנתאות בתהליך לקיחת משכנתא.

יועץ משכנתא יידע להתאים לכם את התמהיל המיטבי עבורכם ולסייע לכם לקבל משכנתא בתנאים נוחים אשר תואמים את מצבכם הפיננסי.

מעוניינים בשירות מקצועי ואישי ללא פשרות? צרו קשר עם צוות היועצים של "פלאנר ייעוץ משכנתאות" והתחילו את תהליך קבלת המשכנתא כשאתם בידיים טובות!

התקשרו אלינו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!