למי כדאי לקחת הלוואה כנגד נכס?

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
תוכן עניינים

רבים נוטים לחשוב כי ניתן לקבל משכנתא רק כאשר קונים נכס חדש, אך מה שלא כולם יודעים הוא כי ניתן לקבל משכנתא גם באמצעות שיעבוד של נכס שנקבע כבר בבעלותכם.

איך זה עובד ולמי כדאי לקחת הלוואה כנגד נכס? התשובות כאן לפניכם.

 

מהי הלוואה כנגד נכס?

הלוואה כנגד נכס הינה הלוואה הניתנת באמצעות שעבוד נכס כערבות להחזר ההלוואה. כך למעשה, הבנק מבטיח לעצמו את החזר ההלוואה במידה והלווה אינה יצליח לעמוד בהחזרה.

בבקשת הלוואה ארוכת טווח בסכום גבוה, רמת הסיכון של הבנק גבוהה כאשר חוסר הוודאות לגבי יכולת ההחזר העתידית שלכם להלוואה משחק גורם מכריע. הבנק לא יכול לדעת בוודאות מה יהיה כושר ההשתכרות שלכם בעוד 15 שנה או האם יהיו שינויים מכריעים ביכולתכם להחזיר את ההלוואה בעתיד.

לכן, במקרים של הלוואה ארוכת טווח בסכומים גבוהים, הבנק יעניק אותו רק כנגד שעבוד נכס- כלומר, השמת הנכס כערבון להחזרת המשכנתא.

 

הלוואה כנגד נכס – איך זה עובד?

הלוואה בשעבוד נכס ניתנת בריבית נמוכה כיוון שהבנק למעשה מחזיק בנכס המשועבד כעירבון להחזר ההלוואה. כך למעשה, שעבוד הנכס מאפשר תהליך אישור הלוואה פשוט יחסית בתנאים נוחים.

מצד שני, חשוב לתת את הדעת לפני כל הלוואה על יצירת תמהיל מתאים עבורכם ועבור יכולת ההחזרה החודשית שלכם. כאשר מדובר על הלוואה כנגד נכס, אתם למעשה נותנים לבנק את האפשרות למכור את הנכס המשועבד במקרה ולא תצליחו להחזיר את ההלוואה.

 

למי זה מתאים?

הלוואה כנגד נכס הינה פתרון מצוין למגוון מטרות החל ממשכנתא הפוכה ואיחוד הלוואות ועד שיפוצים או קניית רכב חדש.

בעבר היה אפשרי לקבל משכנתא כנגד נכס קיים לטובת רכישה של נכס חדש להשקעה, אך כיום בנק ישראל אסר על כך וניתן לבצע זאת רק דרך חברות חוץ בנקאיות.

 

נשמע מסובך? כך תעשו את זה נכון

בין אם אתם לקראת שיפוצים ומעוניינים בלקיחת משכנתא נוספת, אם אתם מעוניינים באיחוד הלוואות או בין אם אתם מסורבי בנק על סף ייאוש, מומלץ (ואף הכרחי), להיעזר בחברת ייעוץ משכנתאות בתהליך לקיחת משכנתא.

יועץ משכנתא יידע להתאים לכם את התמהיל המיטבי עבורכם ולסייע לכם לקבל משכנתא בתנאים נוחים אשר תואמים את מצבכם הפיננסי.

מעוניינים בשירות מקצועי ואישי ללא פשרות? צרו קשר עם צוות היועצים של "פלאנר ייעוץ משכנתאות" והתחילו את תהליך קבלת המשכנתא כשאתם בידיים טובות!

Picture of המרכז לשמאות מקרקעין
המרכז לשמאות מקרקעין

חוות דעת שמאי מקרקעין מסייעת לכם לקבל את השווי האמתי של הדירה וכך תוכלו להימנע מעוגמת נפש גדולה.

מאמרים אחרונים

Land for Sale
המדריך המלא לקרקעות למכירה: מה צריך לדעת?

קרקעות למכירה הן מקרקעי חקלאי, בנייה, תעשייה, מסחריים וכדומה, שמוצגות למכירה בשוק הקרקעות. השוק מכיל מגוון רחב של קרקעות באזורים שונים, כל אחת עם יתרונות וחסרונות משלה. הבחירה הנכונה של קרקע למכירה יכולה להכריע בהצלחת ההשקעה.

מדרגות ספירלה: מעבר בין קומות בסטייל

דמיינו שאתם עולים על מבנה שלא רק לוקח אתכם לרמה פיזית גבוהה יותר, אלא גם מרומם את האווירה האסתטית סביבכם. זהו הקסם של מדרגות ספירליות, עדות לכושר המצאה אדריכלי המשלב צורה עם פונקציה.

עורך דין
עוד פינוי בינוי: איך לבחור את המתאים ביותר?

כאשר עומדים בפני פינוי בינוי נוסף, חשוב שיהיה לצידך עורך דין מוסמך פינוי בינוי. אנשי מקצוע משפטיים אלו מתמחים בניווט במורכבותם של מקרים כאלה ובהבטחת זכויותיך מוגנות לאורך כל התהליך.

בריכה
בניית בריכה ביתית משפרת את שווי הנכס שלכם?

בניית בריכה ביתית יכולה להעלות משמעותית את ערך הנכס שלכם. לא רק שבריכה מספקת סביבה יוקרתית ומרגיעה לך ולמשפחתך, אלא שהיא גם מוסיפה לאסתטיקה הכללית של הבית שלך. קונים פוטנציאליים מוכנים לרוב לשלם פרמיה עבור נכס עם בריכה, מה שהופך אותו להשקעה משתלמת.

התקשרו אלינו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!