רישום קבלנים

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המושג 'רשם הקבלנים' הינו כזה שנשמע לא מעט, בעיקר בהקשר של שיפוץ מבנים. ואכן רשם הקבלנים הינו גוף האמון על פעילות קבלנים ואנשי מקצוע בארץ, תוך שגוף זה השייך למשרד הבינוי והשיכון, נועד לפקח על פעילות הקבלנים בארץ ולהגן על לקוחות מפני "חאפרים".

מה צריך לדעת על רשם הקבלנים?

רשם הקבלנים הינו גוף המפקח על אנשי מקצוע העוסקים בתחומי הבנייה והשיפוצים. הגוף נוצר על פי חוקי משרד הבינוי והשיכון שגורסים כי כל קבלן שטוען כי הוא מנוסה ומקצועי – חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים שמאי מקרקעין במרכז צריך להיות רשום ברשם השמאים .

הרישום מתרחש בזמן שקבלן עומד בכמה תנאים, כגון: הצגת תעודות אשר מכשירות את איש המקצוע לעסוק בתחומו, הצגת וותק במקצוע של 5 שנים לפחות, העדר תביעות נגד הקבלן ב 7 שנים האחרונות, כמו גם שרישום של קבלן בפנקס הקבלנים יעיד כי מדובר באיש מקצוע איכותי שנבדק על ידי משרד הבינוי והשיכון ונמצא ראוי להעניק שירותים ללקוחות.

מי אמור להירשם בפנקס הקבלנים?

על פי החוקים והתקנות שנוספו בשנים האחרונות, רישום בפנקס הקבלנים מחייב כל מי שעוסק בענפים עיקריים בתחומי השיפוץ והבנייה, כמו: קבלני תשתיות, קבלני שלד ושאר אנשי מקצוע העוסקים בשיפוצים, בנייה, אינסטלציה, חשמל, אלומיניום איטום ועוד.

רישום בפנקס זה נועד בעיקר כדי לפקח על אנשי המקצוע הטוענים כי הם קבלן רשום או אנשי מקצוע מומחים, תוך שבמידה וישנן הפרות של התקנות – מוטלות סנקציות שונות על הקבלנים שעבדו לא כחוק.

מי צריך להציג רישום בפנקס הקבלנים

כיום כל קבלן הטוען כי הוא קבלן רשום חייב להציג כבר באתר שלו רישיון מתאים. בכך כל חברת בנייה או איש מקצוע הטוען כי הוא רשום בפנקס, עליו להציג את הרישום, בזמן שגם לקוחות יכולים לברר דרך אתרים ייעודיים את הפרטים של כל קבלן. באתר ניתן לבדוק גם את הרישיון של בעלי המקצוע לעסוק בעבודות שיפוצים, תוך סקירת היקפי העבודה של אנשי המקצוע.

רישיון קבלני הינו כזה שמקבלים אנשי מקצוע שעוסקים שנים בתחום בו יש להם הכשרה ותעודות מקצועיות, כמו גם שמי שרשום בפנקס יוכל לעבוד בהיקפים גדולים יותר ולבצע עבודות נרחבות. העבודות שיוכל לבצע הקבלן הינן עבור מוסדות ממשלתיים, כמו גם עבור ארגונים וחברות, תוך העסקת עובדים בהיקף רחב.

לסיכום, רשם הקבלנים שם מבצעים רישום קבלן שיפוצים נועד כדי לפקח על נותני שירותים ללקוחות פרטיים ועסקיים בתחום הבנייה והשיפוצים. לכן, במידה ואתם רוצים לבחור איש מקצוע טוב – יש תמיד לוודא כי הוא קבלן רשום!

 

בלוג

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא נושא מורכב. זה לא רק לדעת מתי לקנות בית ומתי למכור אותו. ישנם גורמים נוספים, כמו ריבית וכלכלה, שחייבים לקחת בחשבון. ייעוץ

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא נושא מורכב. זה לא רק לדעת מתי לקנות בית ומתי למכור אותו. ישנם גורמים נוספים, כמו ריבית וכלכלה, שחייבים לקחת בחשבון. ייעוץ

מה חשוב לדעת על השקעה במניות?

כשזה מגיע להשקעה במניות, הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא ההבדל בין סוגי מניות הדבר החשוב ביותר בהשקעה במניות הוא שאתה צריך להיות מודע להבדל בין

שמאי מקרקעין מוסמך

3 סיבות להשתמש במחשבון אחוזים

כמה פעמים יצא לכם להרגיש חוסר נוחות בגלל היעדר ידע בחשבון בסיסי? ככל הנראה שלא פעם מצאתם את עצמכם מתמודדים עם סיטואציה כזאת. פעם אחת

התקשרו אלינו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

או חייגו 053-3561485