שמאי מומחה

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
תוכן עניינים

שמאי מומחהלפני שאתם מתכוונים לקנות נכס כלשהו, כדאי להתייעץ עם שמאי מומחה. זהו האדם שיש לו ידע רב בנכסים וקרקעות, והוא נכון להעריך את שוויו האמתי של הנכס שלכם. כך שבמקרה שבו מנסים לרמות אתכם בשעה שאתם מבצעים עסקה, יהיה קשה יותר לעשות זאת בעקבות לאחר בדיקתו של השמאי. השמאי בודק מגוון רחב של היבטים ומספק לכם את כל המידע הדרוש שאתם צריכים לדעת על הנכס שלכם.

שמאי מומחה – אז מהו תפקידו?

לשמאי מומחה יש תפקידים רבים ושונים. אלה רק כמה מהבולטים שבהם:

  • חוות דעת ללא אינטרסים – ישנם גופים המבקשים מהשמאי חוות דעת חיצונית על נכס מסוים. מכיוון שהשמאי אינו קשור לגוף כלשהו במקרה זה, הוא יכול לחוות את דעתו לגבי הנכס ללא משוא פנים.
  • קובע את התשלומים – שמאי מומחה קובע את שוויו של הנכס ובמקרים אחרים אף את שווים של המגרשים העומדים למכירה.
  • קביעת מיסים – השמאי בודק את כל המיסים של הנכס – היטלים, מס השבחה ועוד. מידע זה חיוני עבור הקונה, שכן הוא מכין אותו לקראת הוצאות נלוות.
  • בדיקה הנדסית – השמאי מבצע בדיקה הנדסית על מנת לבדוק את המבנה הפיזי ואת מצבו.
  • בדיקה תכנונית – השמאי בודק מה אסור לבנות בנכס ומה מותר. כך למשל, ישנם מבני האסורים בטעם החוק. כך שלעיתים בעל הנכס שכבר קנה את הדירה מעוניין להוסיף חדר או מגרש חנייה ומגלה כי זה נאסר עליו.

איך בוחרים את הדירה?

מלבד ההתייעצות עם שמאי מומחה, חשוב לבחון פרמטרים שונים לפני שבוחרים את הנכס המתאים. כך למשל, חשוב לבחון את מצבה של הדירה ולהעריך אם יידרש שיפוץ מעמיק, או שיפוץ קל. בתור התחלה תוכלו להביט בדירה, לבחון איך היא ממוקמת, מה אפשר להסיק מהמיקום של גופי התאורה וממצבה של האינסטלציה, ולאחר מכן להחליט אם הדירה מתאימה לדרישותיכם. כמו כן, חשוב לבחון את הסביבה שבה ממוקמת הדירה שלכם והאם היא לרוחכם – האם אתם מחפשים מקום מרכזי שיהיה קרוב לקופות חולים ולבתי הספר של הילדים? או שאתם מחפשים דווקא אזורים שקטים יותר? לאחר שבחנתם היטב את הדירה, כדאי לקרוא לשמאי מקרקעין אשר יעריך את שוויה של הקרקע.

איך בוחרים שמאי מומחה?

כאשר פונים אל שמאי מומחה, חשוב לבחון כמה דברים. ראשית, יש לברר שלשמאי יש רישיון המתיר לו לעסוק בתחומו. בעולמנו לא חסרים מתחזים אשר מעוניינים לרמות ולגבות מכם כספים. שנית, יש צורך לברר לגבי הניסיון של השמאי? האם מדובר במומחה שראה נכסים רבים בחייו? או אולי בשמאי מתחיל? תוכלו לבחון את הדברים בהתאם למחיר שמציע השמאי. אם השמאי המומחה מציע את שירותיו תמורת מחיר זול באופן מחשיד, ייתכן שמדובר באיש מקצוע חסר ניסיון. ולבסוף, כדאי לאסוף המלצות על השמאי על מנת לברר את טיבו ולוודא שהוא מתאים לכם.

Picture of המרכז לשמאות מקרקעין
המרכז לשמאות מקרקעין

חוות דעת שמאי מקרקעין מסייעת לכם לקבל את השווי האמתי של הדירה וכך תוכלו להימנע מעוגמת נפש גדולה.

מאמרים אחרונים

Land for Sale
המדריך המלא לקרקעות למכירה: מה צריך לדעת?

קרקעות למכירה הן מקרקעי חקלאי, בנייה, תעשייה, מסחריים וכדומה, שמוצגות למכירה בשוק הקרקעות. השוק מכיל מגוון רחב של קרקעות באזורים שונים, כל אחת עם יתרונות וחסרונות משלה. הבחירה הנכונה של קרקע למכירה יכולה להכריע בהצלחת ההשקעה.

מדרגות ספירלה: מעבר בין קומות בסטייל

דמיינו שאתם עולים על מבנה שלא רק לוקח אתכם לרמה פיזית גבוהה יותר, אלא גם מרומם את האווירה האסתטית סביבכם. זהו הקסם של מדרגות ספירליות, עדות לכושר המצאה אדריכלי המשלב צורה עם פונקציה.

עורך דין
עוד פינוי בינוי: איך לבחור את המתאים ביותר?

כאשר עומדים בפני פינוי בינוי נוסף, חשוב שיהיה לצידך עורך דין מוסמך פינוי בינוי. אנשי מקצוע משפטיים אלו מתמחים בניווט במורכבותם של מקרים כאלה ובהבטחת זכויותיך מוגנות לאורך כל התהליך.

בריכה
בניית בריכה ביתית משפרת את שווי הנכס שלכם?

בניית בריכה ביתית יכולה להעלות משמעותית את ערך הנכס שלכם. לא רק שבריכה מספקת סביבה יוקרתית ומרגיעה לך ולמשפחתך, אלא שהיא גם מוסיפה לאסתטיקה הכללית של הבית שלך. קונים פוטנציאליים מוכנים לרוב לשלם פרמיה עבור נכס עם בריכה, מה שהופך אותו להשקעה משתלמת.

פינוי בינוי כל מה שאתם צריכים לדעת

פינוי בינוי הוא כלי להתחדשות עירונית המציע הזדמנות אדירה לשיפור איכות החיים. תהליך זה מאפשר הריסת מבנים ישנים ופיצול מגרשים קטנים למגרשים גדולים יותר, במטרה

התקשרו אלינו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!