כמה עולה הערכת שמאי מקרקעין

המליצו לכם להזמין שמאי להערכת שווי הדירה? כך תוכלו לדעת מה הצעדים בהם ינקוט השמאי. למעשה, כאשר אנחנו צריכים שירות של הערכת שמאי מקרקעין ורוצים לבדוק כמה עולה הערכת שמאי מקרקעין, יש כל מיני קריטריונים שעלינו לקחת בחשבון בתהליך ויש כל מיני דברים שמשפיעים על המחיר של השירות באופן כזה או אחר. דבר אחד אנחנו צריכים לזכור! אנחנו לא קונים דירה כל יום ובטח שלא מוכרים אחת כל יום ולכן אם אנחנו כבר בוחרים שמאי מקרקעין, כדאי מאוד שזה יהיה מישהו שאנחנו סומכים על ההערכה המקצועית שלו במאת האחוזים ומומחה בתחום שמאות מקרקעין. הערכת שמאי יכולה להתרחש ב-2 דרכים, בין אם הזמנתם את השמאי בעצמכם ובין אם השמאי הוזמן מגורם צד שלישי.

שמאות מוקדמתשמאות מוקדמת היא הערכת שמאי שמגיעה לפני רכישת הדירה. את השמאי יזמין לרוב האדם הרוכש את הדירה והוא יעריך את שוויה כד שיידע האם המחיר שהוצע הוא סביר. שמאות מוקדמת היא דבר חשוב שעשוי לסייע לכם להימנע מעוגמת נפש או חובות כספיים בעתיד.

שמאות מורכבת תקרה לרוב כאשר הבנק רוצה לאשר משכנתא לקונה אבל רוצה לדעת כי מחיר הדירה הוא סביר ולפיכך גם המשכנתא תהיה סבירה.

למרות הצורך בתשלום לשמאי שיוצא סכום לא קטן, ההערכה של שמאי המקרקעין יכולה לחסוך לכם הרבה יותר כספים בעתיד או כבר במעמד הרכישה.

מה יעלה את שווי ערך הדירה?

  • תחזוקה טובה של הבניין בו ממוקמת הדירה או של הדירה עצמה – ככל שהבניין יותר מתוחזק ושמור, ככל שהוא גם יותר חזק או לחילופין עבר שיפוץ.
  • חניה בטאבו, כל שדרוג של מיקום החניה בבניין מעלה את ערך הנכס – אם החניה שלכם מקורה, השווי של הדירה יותר גבוה ואם היא פתוחה, אז פחות. במידה ויש לכם שתי חניות, המחיר של הדירה יעלה כמובן. הדבר הופך מהותי עוד יותר בערים בהם יש מצוקת חניה כמו מרכזי ערים, בכל תל אביב, גבעתיים, רמת גן וכדומה.
  • חצר גדולה ומתוחזקת- ברגע שהחצר של הגינה בבניין נקיה, יפה, ירוקה ומטופחת, העלות של הדירה עולה.
  • מיקום הדירה בבניין, כמה שגבוה יותר הערך עולה יותר (רק אם יש מעלית) – כלומר דירות גבוהות יותר עולות יותר בהשוואה לדירות נמוכות יותר, אך אם אין בבניין מעלית, המחיר פחות או יותר זהה בכל הקומות. כמובן שדירת גן ודירת גג שוות יותר מדירות רגילות.
  • מעלית בבניין תעלה את ערך הנכס, אך אם אין מעלית זה עשוי להוריד את ערך הדירה כיוון שבעתיד עשויים דיירי הבניין להחליט על בנייה של מעלית וזו תהווה הוצאה גדולה מאוד לכל דייר.
  • מיקום הדירה למקומות בילוי- ככל שיותר צמוד כך הערך יורד, אם זה קרוב מספיק שלא יפריע לחיי הדיירים הערך עולה.

כמובן שיש דברים נוספים המשפיעים על הערך של הדירה כמו המיקום שלה, מרכזים מסחריים שיש ליד, גנים, בתי ספר וכדומה.

כמה עולה הערכת שמאי מקרקעין

אז איך מתבצעת הערכת שמאי מקרקעין?

השמאי יתחיל את העבודה שלו בביצוע של סקר שוק קצר בשכונה, הוא יעבור בין בתים שהם זהים בגודלם לדירה שאת שוויה הוא צריך להעריך ויבדוק כמה האנשים המתגוררים בסביבה של אותה דירה שילמו וכך יגיע לממוצע סביר. בנוסף, השמאי יברר האם ישנם תכנוני בנייה (כמו למשל תמ"א 38, פינוי בינוי, בניית בית או בניין חדש)

השמאי יבדוק את תקנון הבית המשותף ואת תשריט הבניין כך יוכל לדעת האם שייכות לדירה תוספות בבניין כמו למשל מחסן או חנייה בטאבו, בנוסף השמאי יבדוק האם יש בדירה זכויות בנייה שלא נוצלו- אם יש זה יעלה את ערך הדירה, אם אין זה יורד את ערכה.

בנוסף לפרטים הטכניים, השמאי מברר האם יש חובות שנותרו בדירה ויבדוק את מצבה המשפטי, כך תוכלו להימנע מקניית דירה מעוקלת למשל או דירה בעלת הערות מגבילות שעשויות לעלות ביוקר לרוכשים. בנוסף, השמאי מברר האם ישנם חריגות בנייה בשטח הדירה שעלולים להוביל לקנסות.

השמאי יבדוק של קרבת הנכס למקומות בילוי בשכונה. ככל שיש מקומות בילוי במרחק סביר מהנכס הערך שלה יעלה, אך אם יש מקום בילוי שנמצא צמוד מידי הדבר להוריד את ערך הדירה.

כמה עולה הערכת שמאי מקרקעין – מחירון

כמו בכל דבר, גם לכל שמאי יש את המחיר שלו, אך אלו טווחי המחירים הטובים ביותר שמצאנו עבורכם בסקר שוק קצר ברשת:

שכר טרחה לשמאי יעלה לכם כ- 3,500 שקלים.

שמאי להערכת שווי דירה סטנדרטית (3 חד') יעלה לכם החל מ- 1,400 שקלים גם כן

שמאי לבדיקת שווי שטח הדירה יעלה לכם החל מ- 2,000 שקלים.

שמאי לפני קניית דירת גג יעלה לכם החל מ- 1,800 שקלים.

שמאי לבירור שווי של דירה מירושה יעלה לכם החל מ- 1,300 שקלים.

חוות דעת של שמאי להגשה בבית משפט יוסיף לכם החל מ- 600 שקלים למחיר הסופי.

ראו גם: עלות הערכת שמאי מקרקעין | שמאי לפני קניית דירה

כמה עולה הערכת שמאי מקרקעין
השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
בלוג

מה חשוב לדעת על השקעה במניות?

כשזה מגיע להשקעה במניות, הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא ההבדל בין סוגי מניות הדבר החשוב ביותר בהשקעה במניות הוא שאתה צריך להיות מודע להבדל בין

שמאי מקרקעין מוסמך
בלוג

3 סיבות להשתמש במחשבון אחוזים

כמה פעמים יצא לכם להרגיש חוסר נוחות בגלל היעדר ידע בחשבון בסיסי? ככל הנראה שלא פעם מצאתם את עצמכם מתמודדים עם סיטואציה כזאת. פעם אחת

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

מה חשוב לדעת על השקעה במניות?

כשזה מגיע להשקעה במניות, הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא ההבדל בין סוגי מניות הדבר החשוב ביותר בהשקעה במניות הוא שאתה צריך להיות מודע להבדל בין

שמאי מקרקעין מוסמך

3 סיבות להשתמש במחשבון אחוזים

כמה פעמים יצא לכם להרגיש חוסר נוחות בגלל היעדר ידע בחשבון בסיסי? ככל הנראה שלא פעם מצאתם את עצמכם מתמודדים עם סיטואציה כזאת. פעם אחת

שמאי נדלן

שמאי נדל"ן

תהליך רכישה של דירת מגורים, מהווה את הרכישה המשמעותית ביותר בחייו של כל אדם. מדובר על תהליך מורכב שחייב להיות מלווה באנשי מקצוע הכוללים שמאי

שמאות מוקדמת

שמאות מוקדמת

אם אתם עומדים לרכוש נכס ואתם מעוניינים להגביר את הסיכוי שתקבלו משכנתא מהבנק, מומלץ כי תזמינו בדיקת שמאות מוקדמת, מהרשימה של הבנק למשכנתאות. באופן זה,

התקשרו אלינו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!