מה עושה שמאי מקרקעין – כל מה שצריך לדעת

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

שמאות מקרקעין, הוא תחום אשר עוסק בהערכת שיווי נכסים וקרקעות למטרת מסחר, מגורים ועוד. שמאי מקרקעין הוא הגורם החשוב בתהליך ולכן, לא אחת שאלתם מה עושה שמאי מקרקעין. ראשית, הוא מעריך את שווי הנכס, שנית, הוא בודק את המצב הפיזי,המשפטי, כמו מי הבעלים, אם ישנן הגבלות על הנכס, האם ישנה חריגת בניה, מה ההיטלים שיש לשלם, האם העסקה משתלמת, מה הפוטנציאל הגלום בה ועוד. כמו כן, יבדוק שמאי המקרקעין, לגבי התשתיות של המים, הביוב והחשמל, הכלים הסניטריים, מטבח , ריצוף, גיל הנכס, אם מדובר על דירה, מהם השטחים המשותפים וכדומה.

שמאי מקרקעין – קווים לדמותו

שמאי מקרקעין, לומד את תחום שמאות המקרקעין . מדובר על השכלה אקדמית ועמידה בבחינת מועצת השמאים. לאחר מכן השמאי עובר תקופת התמחות ואז, יכול להירשם בפנקסי שמאות המקרקעין ולקבל רישיון לעסוק בתחום. בתחילה, השמאי מתחיל לעבוד במשרד שמאות מקרקעין. כאר אנשים מעוניינים לבצע עסקאות נדל"ן, שמאי המקרקעין מספק שירות משלים לעורכי הדין ולבנקים למשכנתאות וכן, למגזר הפרטי. השמאי יכול למצוא נקודות שונות בעסקת הנדל"ן, אשר יוכלו לשפוך אור, אם בכוון החיובי או אם השלילי, תלוי בממצאי ההערכה שהוא ביצע. השמאי, יכול לומר לכם, אם העסקה כדאית, מה התשואה שלה, כמה מיסים י לשלם, אם י או אין חריגות בניה, איכות הבניה ועוד.

בדיקת שמאי גם לנחלות – מה עושה שמאי מקרקעין?

אם מדובר על רכישת נחלה אם בדיקת בעלות, ליקויים, זכויות לבן ממשיך, מיסוי, שעבוד, בנייה לא חוקית, או כל סיבה שעשויה להוות מכשול ברכישת הנחלה. את המידע לגבי הנכסים השונים, מוצא השמאי בלשכת רישום המקרקעין. השמאי יצליב נתונים והבדיקה, עשויה להיות קריטית. למשל התשריט של הנכס מול המצב הקיים, כאשר התשריט נלקח ממחלקת ההנדסה . יש לציין, כי הערכה של שווי הנכס, יכולה להשתנות בין שמאי לשמאי, אך לא יהיה הבדל משמעותי בהערכת שווי הנכס.

עוד סיבות לשירותיו החיוניים של שמאי מקרקעין

אם ישנם יורשים על נכס, אשר מעוניינים לבצע פירוק שותפות, יש לקבל את הערכת השמאי, אם למטרת שווי ערך הנכס, המיסוי שיש לשלם. אם המצווה היה בעל נכסים נוספים, מס השבח שיוטל על היורשים יהיה גבוה, כך שהשמאי יכול לתת אומדן מדויק על גובה המיסוי. השמאי, יוכל אף להפחית את המיסוי, יכול לתת חוות דעת לירידת ערך הנכס, וכן, לתת חוות דעת לבית משפט. במקרים רבים, שמאי המקרקעין, צריך לערוך שומה נגדית, על מנת להגיש ערר לגבי גובה המיסוי שהוטל על הקונה או הרוכש של נכס.

החשיבות של דו"ח שמאי מקרקעין

ישנם דוחות שונים שעל שמאי המקרקעין לערוך ולהנפיק. למשל חוות דעת לבית משפט, שומה נגדית והגשת ערר למיסוי גבוה, הערכת שווי הנכס, כך שתדעו שמחיר הנכס שהמוכר דרש אינו מוגזם. בנוסף כאשר רבים שואלים מה תפקידו של שמאי מקרקעין, אז ישנם שמאי מקרקעין, שחוות דעתם, נחוצה למוסדות פיננסיים כגון בנקים למשכנתאות. כמו כן, שמאי מקרקעין יקבע לגבי ההשפעה של תכנית תב"ע שהיא תכנית בינוי ערים, על מצב שוק הנדל"ן, בעלות של תאגידים וחברות, על מנת לקבוע את גובה ההיטלים כגון היטל השבחה וכן, קביעת פיצויים עבור בעלי נכסים המושפעים לרעה מהתכנית. בנוסף, שמאי מקרקעין, יכול להעריך את הרווח בפרויקטים כגון תמ"א 38 ופינוי בינוי.

הערכת נזקי אש ומים במבנים – תחום נוסף של שמאי מקרקעין

כאשר מבנה נשרף, או שיש בו נזקי הצפה,כאשר יש לדעת אם להחליף את המצע תחת הרצפות. מענה מקצועי, יכול לתת רק שמאי מקרקעין העוסק שנים בתחום. את גובה או אומדן הנזקים שמאי מקרקעין יכול לתת בדו"ח שהוא ימלא בדירה או נכס שנפגע מאש או הצפת מים. השמאי חולש על תחום רחב, כך שתוכלו לדעת מה עושה שמאי מקרקעין ותוכלו למצוא שמאי שייתן מענה לתחום הספציפי שלו אתם זקוקים. זו הסיבה כי במשרדי שמאות מקרקעין, יש צוות של שמאים שכל אח מומחה בתחומים ונים, מה שייתן לכם מענה נכון לתחום השמאות הרצויה לכם. פנו אל משרד וותיק ומומלץ שיש לו שם ומוניטין של שנים וכזה חולש על כל תחומי שמאות המקרקעין.

ראו גם: שמאי דירות | הערכת שמאי לפני משכנתא

מה עושה שמאי מקרקעין
בלוג

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא נושא מורכב. זה לא רק לדעת מתי לקנות בית ומתי למכור אותו. ישנם גורמים נוספים, כמו ריבית וכלכלה, שחייבים לקחת בחשבון. ייעוץ

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא נושא מורכב. זה לא רק לדעת מתי לקנות בית ומתי למכור אותו. ישנם גורמים נוספים, כמו ריבית וכלכלה, שחייבים לקחת בחשבון. ייעוץ

מה חשוב לדעת על השקעה במניות?

כשזה מגיע להשקעה במניות, הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא ההבדל בין סוגי מניות הדבר החשוב ביותר בהשקעה במניות הוא שאתה צריך להיות מודע להבדל בין

שמאי מקרקעין מוסמך

3 סיבות להשתמש במחשבון אחוזים

כמה פעמים יצא לכם להרגיש חוסר נוחות בגלל היעדר ידע בחשבון בסיסי? ככל הנראה שלא פעם מצאתם את עצמכם מתמודדים עם סיטואציה כזאת. פעם אחת

התקשרו אלינו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

או חייגו 053-3561485